Hokej – pre väčšinu ľudí národný šport. Jeden z mojich najobľúbenejších športoch, ktorým som sa venovala. Preto vám môžem načrtnúť, ako to vyzerá s hokejom, čo robiť pre to aby ste začali a podobne.
V mojom prípade prvá návšteva tréningu klubu v mojom meste bola vyslovene vymodlená. Po zdĺhavom presviedčaní mojich rodičov sa to konečne podarilo. S otcom sme boli navštíviť tréning, kde sme sa rovno zapísali. Tréner mi vysvetlil, čo všetko budem potrebovať a čo si budem musieť postupom času zabezpečiť. Vám stačí len telefonicky skontaktovať vedenie klubu.
Na začiatok mi stačili len korčule, hokejka, prilba a rukavice. Hokejka vám postačí obyčajná drevená. Korčule klasické hokejové, nie zo zúbkami. Prilbu hokejovú s košíkom. Rukavice hokejové, ale zo začiatku postačia lyžiarske. Prvé tréningy boli len o technike a zlepšenia korčuľovania. Občas nám dali aj puk a strieľali sme si do bránky. Neskôr, keď som sa zlepšila ma preradili k rovesníkom. Tam som si musela dokúpiť aj ostatnú výstroj a to – lakťačky, holeňačky, nákrčník, chránič hrudníka a chrbta a nohavice. Dres a štucne mi poskytol klub.
Poplatky sú všade iné. Ja som platila 30 na mesiac, čo je ešte celkom fajn čiastka. Niekde sa platí 40 niekde aj 50. Cena je naozaj na klube, v ktorom hráte.
Ženský hokej na Slovensku
Podotýkam, že nikdy som nehrala ženskú ligu a to z jednoduchého dôvodu. Ženské hokejové tímy sa nachádzajú po väčšinou na východnom alebo strednom Slovensku zo západu len v Bratislave. Ja som zo západu, čo je pre mňa veľkým problémom. Ženský hokej na Slovensku je naozaj len vďaka tomu, že to tie ženy a dievčatá baví. Nevidia v tom vidinu zárobku pretože ani žiaden zárobok z toho nemajú. Jedine si teda nemusia platiť cestu. Dievčatá si do reprezentácie vyberajú vďaka sústredeniam. Zväčša hrajú dievčatá medzi sebou hokej a neskôr im príde mail, že či sú vybrané alebo nie.